Zákaznícka podpora:speemsk@gmail.com

O našich materiáloch

Našim základným materiálom ktorý je prítomný v každej jednej vyrobenej veci je modal.

Modal je relatívne mladý materiál, ktorý bol prvýkrát vyvinutý v Japonsku v 50-tych rokoch minulého storočia. Mal byť náhradou za hodváb. Lenzing AG túto myšlienku adaptoval v 60. rokoch 20. storočia a odvtedy vyrába modal, čím tento proces v priebehu rokov zlepšuje a.

Vlastnosti modalu

Je mäkký a pevný. Na pohľad je lesklý, na omak príjemný a omnoho mäkkší ako bavlna. Je to ľahký, vzdušný materiál. Po opakovaných praniach nestráca lesk, pružnosť, farbu. Oproti bavlne sa menej zráža a až o 50 percent viac saje pot. Modal sa často považuje za oveľa lepšiu voľbu ako bavlna napriek jeho vyššej cene.

Prečo je modal udržatelný a ekologický?  
 
Modal sa vyrába z drevnej buničiny (buk obhospodarovaný udržateľným spôsobom), no vyrába sa trochu iným procesom, ako lyocell alebo iné viskózne vlákna. Pri výrobe sa využíva výrobný cirkulárny proces - proces s uzavretou slučkou. Znamená to, že prostriedky na chemické a čistiace procesy nie sú jednorázové, ale využívajú sa opakovane pre ďalšiu a ďalšiu výrobu a preto nekončia v prírode, ako pri výrobe iných materiálov. Hotová textília sa dobre znáša aj s prírodnými farbivami, čím sa eliminuje potreba ďalších škodlivých chemických farbív. 
Vlákna modalu sú kompostovatelné a úplne biologicky odbúratelné. Považuje sa za uhlíkovo neutrálny.
 
 
Prečo si zvoliť modal?
 
Je hlavne pohodlný, mäkký, použitý na oblečenie na doma, či spánok alebo na šport. Modal sa praním nežmolkuje a ani sa nezráža. Avšak, aby sa zachovali všetky vlastnosti látky, treba výrobky z modalu prať na 40°, nesušiť v sušička, nepoužívať bielidlá.
 
 
Zdravotná nezávadnosť
 
Všetky látky, z ktorých sú veci vyrábané, sú certifikované Oeko-Tex® Standard 100 class 1. Tento štandard spĺňať tie najprísnejšie požiadavky aj pre deti a dojčatá.