Zákaznícka podpora:speemsk@gmail.com

O našich materiáloch

Našim základným materiálom ktorý ,je prítomný v každej jednej vyrobenej veci, je modal.

Modal je relatívne mladý materiál, ktorý bol prvýkrát vyvinutý v Japonsku v 50-tych rokoch minulého storočia. Mal byť náhradou za hodváb. Lenzing AG túto myšlienku adaptoval v 60. rokoch 20. storočia a odvtedy vyrába modal, čím tento proces v priebehu rokov zlepšuje.

Vlastnosti modalu

Je mäkký a pevný. Na pohľad je lesklý, na omak príjemný a omnoho mäkší ako bavlna. Je to ľahký, vzdušný materiál. Po opakovaných praniach nestráca lesk, pružnosť, farbu. Oproti bavlne sa menej zráža a až o 50 percent viac saje pot. Modal sa často považuje za oveľa lepšiu voľbu ako bavlna napriek jeho vyššej cene.

Prečo je modal udržateľný a ekologický?  
 
Modal sa vyrába z drevnej buničiny (buk obhospodarovaný udržateľným spôsobom), no vyrába sa trochu iným procesom, ako lyocell alebo iné viskózne vlákna. Pri výrobe sa využíva výrobný cirkulárny proces - proces s uzavretou slučkou. Znamená to, že prostriedky na chemické a čistiace procesy nie sú jednorázové, ale využívajú sa opakovane pre ďalšiu a ďalšiu výrobu a preto nekončia v prírode, ako pri výrobe iných materiálov. Hotová textília sa dobre znáša aj s prírodnými farbivami, čím sa eliminuje potreba ďalších škodlivých chemických farbív. 
Vlákna modalu sú kompostovateľné a úplne biologicky odbúrateľné. Považuje sa za uhlíkovo neutrálny.
 
 
Prečo si zvoliť modal?
 
Je hlavne pohodlný, mäkký, používaný na oblečenie na doma, či spánok alebo na šport. Avšak, aby sa zachovali všetky vlastnosti látky, treba výrobky z modalu prať na 40°, nesušiť v sušička, nepoužívať bielidlá.
 
 
Zdravotná nezávadnosť
 
Všetky látky, z ktorých sú veci vyrábané, sú certifikované Oeko-Tex® Standard 100 class 1. Tento štandard spĺňať tie najprísnejšie požiadavky aj pre deti a dojčatá.