Zákaznícka podpora:speemsk@gmail.com

O nás - vízia


Som mamou troch detí a rozhodla som sa založiť slovenskú odevnú značku pod názvom SPEEM. Chcem vyrábať udržateľné domáce oblečenie, pyžamá a módu pre pohodlný a zdravý spánok nielen pre dospelých, ale i deti. 

 

Hlavným materiálom, z ktorého je oblečenie vyrobené, je modal - vlákno získané úpravou bukovej celulózy. Modal je mäkký, príjemný na dotyk aj nosenie a priedušný. Je šetrný k planéte. K jeho spracovaniu sa používa menej vody než na spracovanie bavlny a je biologicky rozložitelný.

Zakladáme si na tom, aby každá jedna vec vyrobená pod značkou SPEEM nebola udržateľná len z enviromentálneho hľadiska, ale aj sociálneho. Šitá riadne zaplatenými profesionálmi a nie deťmi alebo vykorisťovaním robotníkov.

 

AKO TO CELÉ VZNIKLO?

Značka SPEEM je úzko spätá s Denníkom nevyspatej matky, ktorej som tvárou práve ja - mamablogerka na materskej dovolenke, ktorá vďaka prvému synovi zistila, že spánok je skutočne podceňovaná vec. Nájdete ma na blogu, Instagrame aj FB pod rovnomenným názvom. Rozhodla som sa písať a uverejňovať náš život s malým dieťaťom a nedostatkom spánku, pretože stále mám pocit, že niektoré materské témy sú tabu. Neodhaľujem svetu nič nové, ale poviem a napíšem veci na rovinu. Občas vtipne, jemne cynicky, avšak vždy s láskou, rešpektom a úctou voči ostatným. 

Práve z tejto “nevyspatosti” vznikol SPEEM. Potreba dobrého spánku, mäkkého a pohodlného oblečenia, ktoré má presah aj do bežnej módy.

 

Po mesiacoch testovania materiálov, študovaním vlastností, konzultácií s odborníkmi, ponáraním sa hlbšie do tajov odevného priemyslu, prišli krásne zistenia možností, no aj hrozné zistenia dopadov na našu planétu a deštrukčné správanie reťazcov fast fashion a dokonca aj značiek zvučných mien. V týchto momentoch prišlo rozhodnutie robiť to inak a nehľadieť len na seba. Tieto veci určili smerovanie značky SPEEM a zadefinovanie si troch pilierov, ktoré nikdy nechcem opustiť a sú zároveň aj mojou víziou.


1 -  Najvyššia možná kvalita ruka v ruke s pohodlím.

Chcem produkty, ktoré sú kvalitné, pohodlné, dlho vydržia, a nie sú v žiadnom ohľade škodlivé. Tak, ako sa vyvíja všetko okolo nás, vyvíjajú sa aj materiály. Preto chcem hľadať vždy tie najvhodnejšie.

2 - Stále väčšia udržateľnosť 

Chcem, aby naše oblečenie malo čo najmenší negatívny vplyv na našu planétu. Uvedomujem si, že 100% udržateľnosť neexistuje. Túžim sa však k nej každým produktom viac a viac približovať. 

3 - Transparentnosť

Vždy chcem vedieť kto a kde pracuje na mojich produktoch. Teraz, keď je to malá dielnička a jeden dizajnér, tak aj v budúcnosti, ak to budú výrobné fabriky. Jasné NIE detskej práci, finančnému vykorisťovaniu, zlým pracovným podmienkam. Chcem pracovať s dobre overenými alebo v tejto sociálnej oblasti certifikovanými partnermi.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie