Zákaznícka podpora:speemsk@gmail.com

O nás - vízia


Som mamou troch detí a rozhodla som sa založiť slovenskú odevnú značku pod názvom SPEEM. Chcem vyrábať udržateľné detské oblečenie, ktoré je výnimočné svojou mäkkosťou a niektoré kúsky sú rastúce.

Hlavným materiálom, z ktorého je oblečenie vyrobené, je modal - vlákno získané úpravou bukovej celulózy. Modal je mäkký, príjemný na dotyk aj nosenie a priedušný. Je šetrný k planéte. K jeho spracovaniu sa používa menej vody než na spracovanie bavlny a je biologicky rozložiteľný.

Zakladáme si na tom, aby každá jedna vec vyrobená pod značkou SPEEM nebola udržateľná len z enviromentálneho hľadiska, ale aj sociálneho. Šitá riadne zaplatenými profesionálmi a nie deťmi alebo vykorisťovaním robotníkov.

 

AKO TO CELÉ VZNIKLO?

Značka SPEEM je úzko spätá s Denníkom nevyspatej matky, ktorej som tvárou práve ja - mamablogerka na materskej dovolenke, ktorá vďaka prvému synovi zistila, že spánok je skutočne podceňovaná vec. Nájdete ma na blogu, Instagrame aj FB pod rovnomenným názvom. Rozhodla som sa písať a uverejňovať náš život s malým dieťaťom a nedostatkom spánku, pretože stále mám pocit, že niektoré materské témy sú tabu. Neodhaľujem svetu nič nové, ale poviem a napíšem veci na rovinu. Občas vtipne, jemne cynicky, avšak vždy s láskou, rešpektom a úctou voči ostatným. 

Práve z tejto “nevyspatosti” vznikol SPEEM. Potreba dobrého spánku, mäkkého a pohodlného oblečenia, ktoré má presah aj do bežnej módy.

 

Po mesiacoch testovania materiálov, študovaním vlastností, konzultácií s odborníkmi, ponáraním sa hlbšie do tajov odevného priemyslu, prišli krásne zistenia možností, no aj hrozné zistenia dopadov na našu planétu a deštrukčné správanie reťazcov fast fashion a dokonca aj značiek zvučných mien. V týchto momentoch prišlo rozhodnutie robiť to inak a nehľadieť len na seba. Tieto veci určili smerovanie značky SPEEM a zadefinovanie si troch pilierov, ktoré nikdy nechcem opustiť a sú zároveň aj mojou víziou.


1 -  Najvyššia možná kvalita ruka v ruke s pohodlím.

Chcem produkty, ktoré sú kvalitné, pohodlné, dlho vydržia, a nie sú v žiadnom ohľade škodlivé. Tak, ako sa vyvíja všetko okolo nás, vyvíjajú sa aj materiály. Preto chcem hľadať vždy tie najvhodnejšie.

2 - Stále väčšia udržateľnosť 

Chcem, aby naše oblečenie malo čo najmenší negatívny vplyv na našu planétu. Uvedomujem si, že 100% udržateľnosť neexistuje. Túžim sa však k nej každým produktom viac a viac približovať. 

3 - Transparentnosť

Vždy chcem vedieť kto a kde pracuje na mojich produktoch. Teraz, keď je to malá dielnička a jeden dizajnér, tak aj v budúcnosti, ak to budú výrobné fabriky. Jasné NIE detskej práci, finančnému vykorisťovaniu, zlým pracovným podmienkam. Chcem pracovať s dobre overenými alebo v tejto sociálnej oblasti certifikovanými partnermi.